Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Spoznaj sám seba cez seba

Spoznaj sám seba cez seba ( s Jankou Kušnírovou)

Vätšina z nás sa vydáva na cestu osobného rastu: pretože v určitom okamžiku života už nevie uniesť bremeno bolesti, z bezmocnosti, či za hľadaním odpovedí: “Prečo sa mi určité situácie neustále opakujú?”
Spoznávať seba samého môžeme len cez seba a cez cestu: “chcenia ísť do pravdy. “
Spoznávať pravdu o sebe: je nielen náročné avšak i oslobodzujúce.
Hovorí sa: Pravda bolí, avšak oslobodzuje. A tak to je i s tieňmi a zraneniami: ktoré pomocou tohto workshopu budeme rozpoznávať a v sebe hľadať.

Mnoho z nás si myslí, že si lásku nezaslúži, alebo že je nepotrebný/á, nikto ho nemá rád, v práci sa mu nedarí, vo vzťahoch sa mu nedarí, priťahuje si samé problémy.
Mnoho z nás sa bojí však hľadať pravé príčiny týchto opakujúcich sa situácií. Bojíme sa tým pádom samých seba. Máme tendenciu hľadať vinníkov a stavať sa do role obete. Máme strach vidieť pravdu o sebe, lebo môžeme nájsť niečo, čo neunesieme. Veríme, že sme tie osoby, ktoré vídavame v zrkadle.. Veríme, že sme to, čo si o nás myslia iní, rodina, priatelia. Veríme, že sme len naše telo a myseľ. Dokonca i po x rokoch neúspešných kariér, diét, vzťahov a snov potlačujeme samých seba.

 

Keď si predstavíme celistvosť cez jin a jang, v čiernom je biela a v bielom je čierna.. A to je celistvosť. Tak isto i v nás sú tiene, ktoré potrebujú vyplávať na povrch a je potrebné s tieňmi, strachmi a zraneniami pracovať. Rozpoznať ich v každodennom živote, prijať ich a odpustiť si ich..

 

Namiesto skrývania tieňov a nasadzovania masiek potrebujeme ich prijať lebo i oni sú našou súčasťou a až po tom môžeme ísť do celistvosti.

 

43024102_1895385120758210_3264113563718909952_n

 

Autor Lazaris napísal: "Tieň, drží tajomstvo zmien, zmien ktoré Vás môžu ovplyvniť na bunečnej úrovni, zmien, ktoré môžu priamo ovplyvniť vašu DNA. Naše tiene držia podstatu toho, kto naozaj sme. Držia naše najcennejšie dary."

 

 "Pokiaľ budeme žiť v kolobehu skrývania, maskovania a projektovania toho, čo je v našom vnútri a ani o tom nevieme, budeme neslobodný."

 

Tento workshop bude zameraný na Ego, tiene a zranenia - 5 typov zranení ktoré nás ovplyvňujú.
Povieme si niečo o práci s Egom a tieňmi. Taktiež si vysvetlíme, kedy sa nám určité zranenia otvorili, ako s nimi môžeme pracovať a aké môžu mať dôsledky na náš život.

 

Zamysleli ste sa niekedy,
- prečo sa neviete pohnúť vpred?
- prečo sabotujete samých seba?
- prečo sa tak ľahko dokážete nahnevať, byť smutný, agresívný či posudzujúci?

 
 

Hlboko v každom z nás je vnútorné dieťa, ktorému bolo niekedy ublížené. Aby sme sa vyhli bolesti, snažíme sa toto dieťa ingorovať. Ale ono nikdy neodíte. Vnútorné dieťa žije v našom nevedomí a jeho zranenia ovplyvňujú náš každodenný život.

Nie každý mal rodičov, ktorí mu povedali "zaslúžiš si lásku bez akýchkoľvek podmienok." Či ste cítili oporu a pochopenie v detstve.  

Avšak to, že sme mali rodičov, ktorý nevedeli prejaviť lásku, otvorili nám určité zranenia, neznamená, že sa dáme do role obete a vinu budeme hádzať na nich. Pri príchode na túto planétu máme všetci tú istú úlohu: zbierať skúsenosti, až pokiaľ sa nám nepodarí prijať seba samého cez lásku a porozumenie.

Ako sa touto cestou vybrať si povieme a urobíme si pár cvičení, ktoré nás nasmerujú k pravde o sebe samom až môžeme vkročiť na cestu lásky, úcty a pochopenia. Na cestu nových skúseností a vystúpenia z kola, v ktorom momentálne sme.

 

 

Keď sa skloní Ego,  zostane duša

 

 

44284051_2165733043692858_3522959203855499264_n

Lektor : Janka (Felisita) Kušnírová

V 15 rokoch som absolvovala meditácie a stretnutie s Sri Chinmoy. Neskôr ma to tiahlo do zahraničia, kde som naberala skúsenosti a spoznávala kultúru a prírodu Álp. Po príchode na Slovensko som absolvovala masérske kurzy – viedla som masérsku školu a venovala sa školeniam a práci s energiami. Absolvovala som mnoho školení, seminárov, workshopov. 

Mojím cieľom bolo spoznať seba samú.:)

Študovala som a opätovne študujem Etikoterapiu. Psychosomatike sa venujem viac než 8 rokov, absolvovala som školenie Koučingu a Hypnózi. Študovala som i  Waldorfskú pedagogiku. 

Vediem Jogu a cvičenia 5tich tibeťanov v Žiline. 

Ako to celé začalo: V 17 rokoch mi zomrel starý otec na rakovinu a ja som chcela pochopiť PREČO?
Začala som sa venovať zdravej životospráve. Postupne som pridala workshopy vnímania duše, energií, čakier. 

Tak ako mnoho z Vás i ja som si prešla náročnými obdobiami v živote. Či už v detstve, dospelosti, ostala som so synom sama. Toto všetko ma čoraz viac viedlo pochopiť PREČO? A čím som si tieto situácie a skúsenosti pritiahla do života. 

Dnes moje skúsenosti s radosťou odovzdávam ďalej : cez workshopy, koučing, sedenia či semináre. 

S láskou 

Janka ( Felista ) Kušnírová

Termíny kurzov a objednávky

24. november 2018 (sobota)

Cena € 20
Začiatok: 10:00
Koniec: 24. november (sobota), 14:30

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!