Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Jóga smiechu

 Smiechohry a jóga smiechu

Pri joge smiechu  vyvolávame prirodzený  spontánny smiech takzvaným cvičeným smiechom. Kombináciou očného kontaktu, detskej hravosti, jednoduchých dychových cvičení a kreatívnych smiechocvikov sa dostaneme do stavu, kedy naše telo a dušu rozosmejeme. Smiech je všeliekom! Cieľom stretnutia bude podnietiť v nás kreativitu, ľudské teplo, odbúrať stres a uvoľniť v nás hravého a tvorivého ducha. Vedeli ste, že srdečný smiech tlmí bolesti, zlepšuje medziľudskú komunikáciu a pomáha pri prekonávaní ťažkých životných situácii? Tešíme sa na stretnutie plné srdečného smiechu.

Táto metóda spočíva na vedecky overenom fakte,  že naše telo nerozlišuje medzi takzvaným bežným smiechom (z vtipu, či humornej situácie) a smiechom cvičeným, pokiaľ sa smejeme dobrovoľne, na základe nášho vlastného rozhodnutia. Oba typy smiechov produkujú v našom mozgu "koktejl" chemických látok šťastia- endorfínov, ktoré v nás podnecujú dobrú náladu a telesné ako aj psychické uvoľnenie.

Pri cvičení vychádzame z poznania, že každý z nás sa môže smiať bez vtipu, humoru, či akýchkoľvek vonkajších impulzov.Zmysel pre humor nie je  potrebný.

Cieľom jogy smiechu  je skrze smiechu   uvoľniť napätie, stres a iné nežiadúce substancie v nás. Za vyšší cieľ jogy smiechu sa považuje  rozvoj  optimizmu, empatie a lásky  v človeku, čo  vedie k zharmonizovaniu vzťahov a   spájaniu ľudí.

Joga smiech vznikla v Indii v roku1995.n Jej zakladateľom je indický lekár Dr. Madan Kataria, ktorý po štúdiu liečivej sily smiechu založil prvý klub smiechu a od vtedy ich vzniklo viac než 10 000 vo viac než 65 krajinách sveta.  Už aj na Slovensku. Tak pridáte sa?

Smiechohry-17

Prínosy jogy smiechu:

Zdravotný prospech: podpora imunitného systému, fyzickej kondície, precvičí mimické svalstvo a prekrví ďalšie svaly tváre, anestetikum- zmierňuje fyzickú (aj duševnú bolesť), znižuje hladinu stresového hormónu v tele, znižuje krvný tlak, obmedzuje symptómy alergií, astmy,  stimuluje produkciu hormónov šťastia (endorfíny) a nabudzuje dobrú náladu

 

Emočný prospech: Napomáha ľuďom uvoľňovať/vyjadrovať emócie a utužuje sociálne kontakty.  Využitie pri liečení depresie, nespavosti a psychologických problémov. Pomáha odburávať bariery a kultivuje v nás empatiu

 

Osobnostný prospech:  Podporuje kreativitu a tímovú spoluprácu.  Podnecuje dobrú náladu  a dlhodobo stimuluje optimistický pohľad na život. Vracia prirodzený úsmev človeku.

 

O inštruktorovi:

„ Odbúrajme spolu stres, posilnime imunitný systém a nalaďme sa na vĺnu radosti a dobrej nálady. Moje meno je Lukáš, som certifikovaný inštruktor jogy smiechu a venujem sa aplikácii liečivej sily smiechu v každodennej praxi. Srdečne Vás pozývam na workshop Smiechohier a jogy smiechu.‘‘

 

Super článok o dôležitosti smiechu a o tom, čo dokáže skrz Smiechohry a jógu smiechu, nájdete tu: :-)

                               Jóga smiechu - cvičenie, ktoré Vám rozosmeje dušu a posilní svaly

 

Lektor: Lukáš Gavaľa

Cena:  8 euro/ osoba

Kedy: 20. Október 2018 (17:00 - 19:00)

Kde: Open Mind Centrum, Staré Mesto, Bratislava

 

Foto: Ochutnávka Jógy smiechu na podujatí DOD 2015 v Open Mind Centre

 

 

Viac informácií o Jóge smiechu nájdete napr. tu: 

Promo video:

https://www.youtube.com/watch?v=BAbwUqXfs9g

https://www.youtube.com/watch?v=zakbOawDvLg

Galéria Jógy smiechu:

http://www.laughter-day.com/gal-ria.html

Viac na webstránkach:

http://www.laughter-day.com/

http://www.jogasmiechu.sk/

 FACEBOOK:

https://www.facebook.com/JOGASMIECHU.LAUGHTERYOGA

 

 

shutterstock_34303201

 

 

 

Zdroj fotografií: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!