Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Referencie

Ženské kruhy

Som na ceste osobného rozvoja a snažím sa pracovať na svojom odbornom raste z profesionálneho hľadiska, byť čo najlepším človeku vo vzťahu k sebe aj voči druhým a uvedomila som si, že niekde na tej ceste som pozabudla na svoju ženskú časť bytia...Som vďačná osudu, sebe:-), že som natrafila a prihlásila sa na ženské kruhy, ktoré vnímam ako priestor a úžasnú príležitosť na podporu mojej ženskosti. Stretnutia sú vedené citlivo, podporujúco a s rešpektom voči každej prítomnej osobe. Po stretnutí sa cítim viac v spojení so svojim vnútrom, v harmónii sama so sebou a súčasne posilnená vo svojej ženskej podstate. Určite to odporúčam a prajem zažiť každej žene:-)

Jana

Stretnutie v ženskom kruhu s Katkou je pre mňa vždy hlboký duševný, emocionálny, ľudský a spirituálny zážitok. Neviem, či sa dá slovami opísať, koľko veľa som na stretnutiach ženských kruhov získala. Nejde len o stretnutie žien, ale je to čas a priestor pre zdieľanie radosti, problémov, trápení, odovzdávanie si múdrosti a hlavne čas venovaný sebe- na načretie do hlbokých sfér ženských duší a liečenie hlbokých vnútorných rán. Ženské kruhy mi pomohli odhaliť časť pravdy o sebe, lepšie sa spoznať a porozumieť si a tým porozumieť aj ostatným. Sú nielen stretnutím, ale aj zážitkom, cestou, ktorá vás nejakým spôsobom premení, naplní a posunie v poznaní a v ženskosti :) Ďakujem krásne za možnosť zúčastniť sa ženských kruhov a zažiť tu úžasnú atmosféru, radosť so stretnutia so ženami a hlavne s vlastnou ženskou dušou."

Lenka

Som matka štyroch deti, dve dievčatá, dvaja chlapci (dvojičky), som manželka, aj priateľka, som bosorka, aj víla...a všetko toto je v mojom záujme povýšiť ešte na vyššiu úroveň. Prehodnotila som priority, a v hlbšom preciťovaní ženstva som si zaobstarala rámový bubon, ale stále akoby niečo chýbalo.A keď som objavila ženské kruhy, a čítala charakteristiku ich obsahu, cítila som , že toto môže byť cesta...Stretnutie so ženským kruhom má veľmi potešilo, veľmi som rada, že ženy sa môžu opäť nalaďovať a spoznávať. Každý jeden krok na kruhoch bol pre mňa akoby prirodzený, a nebola som ani tak zaplavená emóciami, ako veľmi príjemným pocitom ktorý má oblieval akoby šťastím, akoby plač od radosti. Bolo to veľmi príjemné a očisťujúce. A keďže toto všetko hovorí v prospech ženských stretnutí, dalo sa iba prihlásiť na ročné stretávanie sa.

Zuzka

 

Rodinné a vzťahové konštelácie

"Mne sa seminár veľmi páčil. Ja som si dala postaviť rodinnú konšteláciu ako prvá a ukázala mi pohľad na vzťahy v mojej rodine o ktorých som nevedela a až vďaka konštalácii sa mi otvorila úplne nová možnosť pozrieť sa vzťahy v rodine, ktoré ma veĺmi ovplyvnili. Katka bola ako lektorka výborná, jej empaticky prístup velmi oceňujem.Bolo to pre mňa nesmierne liečivé, hneď na druhý den, ked som prišla k mame, cítila som, že sa naše vzťahy začínajú vylepšovať, hlavne môj postoj k nej. A to  má pre mňa veľký význam, ďakujem za všetko, rada prídem aj nabudúce."

Gabika

 

"Vzťahové konštelácie s Katkou Runou sa mi veľmi páčili a verím, že mi pomôžu aj v ďalších mojich rozhodnutiach. Bolo to veĺmi zaujímavé a takmer neskutočné ako tie konštelácie fungujú. Veľmi rada by som sa aj nabudúce zúčastnila."

Ľubica

 

Cesta ženy - Prijatie ženstva a rituál Menarche

Úžasný, neopakovateľný zážitok... ďakujem zaň. Veľká oslava ženy, jej krásy, sily a neopakovateľnosti. Ďakujem za jemný a krásny výklad ženského princípu, spojený so zážitkovými rituálmi s nezabudnuteľnou atmosférou, nabitou silnými emóciami. Pre mňa znamená tento seminár pochopenie toho, že hľadanie vnútornej motivácie a životnej sily, ktoré ma častokrát stálo "veľa energie", je o prijatí seba samej ako ženy, mojej prirodzenej cyklickosti a nekonečnej ženskej energie. Mám pocit, že môj život je s týmto ešte viac krásny a šťastný. Som hrdá na to, že som ženou. Priala by som si, aby s týmito pocitmi boli naplnené všetky ženy, aby zažili všetko to krásne, čo ja pod Katkiným vedením.
Vrelo odporúčam každému dievčaťu, každej žene a rada to budem šíriť medzi mojimi najbližšími a priateľkami a známymi aj osobne. Budem sa v tomto duchu rozprávať i s mojimi už dospelými dcérami, mojim veľkým prianím je, aby sa tohoto seminára a rituálu Menarché zúčastnili, myslím, že ako ženy si to zaslúžia...
Katka, veľká vďaka :-)

Ivetka

Celodenný seminár pre ženy s názvom „Cesta ženy“ bol pre mňa neopakovateľný zážitok, ktorý by som dopriala zažiť každej žene. Návrat do čias sesterstva a úprimnej ženskej súdržnosti sa v dnešnej dobe vidí len málokde. Pre mňa osobne to bol transformačný zážitok aj vďaka posvätnému rituálu Menarche a konštelačným technikám, ktoré zmenili môj pohľad na ženu vo mne. Citlivé Katkino vedenie počas celého dňa, jej múdrosť a skúsenosti zaručujú skutočne hlboký zážitok a náhľad na postavenie ženy v dnešnej spoločnosti v porovnaní s tým, ako to bolo kedysi. Odporúčam žienkam, ktoré sa chcú cítiť „viac doma“ vo svojom krásnom tele a teším sa na ďalšie pokračovanie seminára, ktorý sa skladá celkovo zo štyroch častí.

Veronika

Menarché rituál môžem odporúčať úplne každej žene, bez ohľadu na vek.
Ide o krásne pripomenutie citlivého obdobia ženy, počas ktorého dostane žena možnosť vysporiadať sa so starými zraneniami, pochybnosťami či neprospešnými presvedčeniami o sebe samej. Celý rituál prebieha v príjemnej, dôvernej a láskyplnej atmosfére. Je to výborná možnosť porozumieť všetkým bohyniam, ktoré sa v každej z nás skrývajú - hravá a tvorivá, skleslá a hanblivá, výbušná a zlostná ale i krásna a zvodná.

Eva

 

Cesta ženy - Milenka

"Cítim sa o pár kíl ľahšia a o 100% krajšia :)

Prišla som bez očakávaní a skončilo to tým, že mám chuť o tom každému hovoriť, čo za veľké veci sa tam diali a že jeden by neveril, kým nezažije. Nevedela som si predstaviť, ako bude tento kurz prebiehať, ale všetko tam odrazu ku mne prišlo prirodzene samo a presne tak, ako to malo byť.

Bola som prekvapená, ako rýchlo zo mňa opadla tréma a strach otvoriť sa pred celou skupinou "cudzích" žien a nakoniec to bolo také oslobodzujúce zdieľať svoje pocity s ostatnými ženami.

Takisto som bola zaskočená, koľko emócií a sĺz zo mňa počas 2 večerov vyšlo a čo všetko mám v sebe ešte nedoriešené. Mám teraz o čom premýšľať, ale je mi tak nejako ľahšie.

Počúvať príbehy ostatných žien mi dalo tiež veľa, lebo som sa v mnohom našla, len som to možno sama nevedela sama tak pomenovať.

Záverečný rituál bol len krásnou bodkou na záver, kedy sa zo mňa vyplavila posledná vlna emócií s krásnym odkazom, že SMIEM - smiem všetko..  a hlavne smiem byť ľúbená a zaslúžim si to, lebo som úžasná :)

Hneď na druhý deň som si utekala kúpiť niečo pekne pre seba a cítim sa ako bohyňa :)

Veľmi pekne ďakujem Katka a dzrim palce v tom, čo robíš, lebo to robíš výborne :)"

Eliška (naozaj) Šťastná :)

 

"Milá Katka,

ešte raz Ti chcem poďakovať za silný zážitok z Cesty ženy - Milenky a energiu ktorá vo mne stále rezonuje.. vrátim sa a rada :)Mmoj prvý pokus vyskúšať tvoje ženské kurzy dopadol nad moje ocakavnia, skláňam sa pred prácou ktorú robíš, pretože naozaj dokážeš viesť skupinu a liečiť to, čo momentálne potrebuje, bez toho aby človek odchádzal zmätený a rozorvaný, naopak odchádzala som ľahšia o sto kíl bolesti a mnohé veci v mojom živote zrazu dávajú zmysel… a ďalšie sa mi postupne osvetľujú... a myslím že som nebola jediná :) Veľmi sa teším na ďalšiu prácu s Tebou a so sebou samou!"

Vierka

 

"Uvedomila som si, že každá žena je krásna presne taká, aká je. Niekedy sa my ženy neskutočným spôsobom podceňujeme a haníme, že sme slabé, citlivé a vôbec si neuvedomujeme, aké požehnanie je byť ženou. Myslíme si, že sa musíme vyrovnať mužom, držíme s nimi tempo, aj keď nás to veľmi vyčerpáva a vôbec nehľadíme na to, v čom spočíva ženská sila. V emóciách, prežívaní a intuícii. Vďaka tomuto semináru som prijala skutočnosť, že byť ženou je fakt úžasné. Od tela cez plné prežívanie emócií až po možnosť darovať život. Ďakujem."

Veronika

 

"Vidieť žiariť ženu je podľa mňa jeden s najkrajších pohľadov, ktorý nám tento svet ponúka. Počas kurzu Cesta ženy - Milenka som mala možnosť vidieť mnoho nádherných žien, ktoré ŽIARILI. Žiarili, lebo venovali čas a pozornosť sebe, lebo mali možnosť pozrieť sa na niektoré aspekty svojho života z pohľadu, ktorý im doteraz možno ani len nenapadol, či lebo sa pozreli na seba novými očami.

Pre mňa osobne sú toto veľmi ozdravné chvíle. Už len to, že venujem čas sebe v kruhu iných krásnych žien je pre mňa veľmi liečivé a dodáva mi to ženskú silu a energiu. Každá jedna žienka v tomto kruhu je darom pre tie ostatné.

Cesta ženy nám dáva priestor na to byť opäť samé sebou, objavovať zákutia a dary svoje ženskosti. Ponúka nám prijať sa také, aké sme a objaviť aj ďalšie stránky ženskosti, ktoré nám možno nikto doteraz nikdy neukázal, či za ktoré sme boli v minulosti karhané, či boli považované za slabosť. Láskyplná pozornosť a prítomnosť žien má takto napĺňa láskou, hrdosťou, ako aj vďačnosťou za to, že som žena a že mám to šťastie spoznávať také úžasné ženy okolo seba."

Ivka S.

 

 

Prijímam sa

"Kurz po všetkých stránkach, ktoré si viem predstaviť, predčil moje očakávania. Vrelo odporúčam všetkým ženám, ktoré sa potrebujú uvoľniť, viac pochopiť samé seba a cítiť sa lepšie na svete a vo svojom tele. Myslím si, že toto je cesta, ktorá vedie tam, kam sa chcem dostať. Ďakujem."

Katarína

"Veľmi dlho som zvažovala a rozhodovala sa, či sa prihlásiť na tento transformačný kurz. Ale nakoniec som sa rozhodla a ďakujem za to sebe, Open Mind Centru, úžasnej osôbke Katke, ktorá nás celým kurzom sprevádzala a tiež krásnym ženám, ktoré ho absolvovali spolu so mnou. Každé jedno stretnutie bolo pre mňa jedinečné, magické, krásne a dovolím si tvrdiť aj neopakovateľné. Je ťažké popísať slovami, čo mi dal kurz sebaprijímania. Dostala som toho ďaleko viacej, ako som očakávala, hoci som ani nemala tušenia, čo má čaká. Vďaka malým  postupným zmenám sama na sebe (a zmeny trvajú aj po skončení kurzu), sa mení moje okolie bez môjho pričinenia. Som veľmi vďačná za to, že som mohla byť súčasťou tejto skupiny žien.  Odporúčam tento kurz každej jednej žene, ktorá chce byť aspoň o krôčik bližšie k sebe samej (ale pri krôčiku to určite nezostane) :o)"

Lívia

"Kurz Prijímam sa vnímam veľmi pozitívne. Dlhodobo som mala problémy so sebaláskou a sebaprijatím, ale na stretnutiach som sa naučila množstvo nových vecí a vidím, ako sa môj vzťah k sebe samej postupne mení k lepšiemu. Som spokojnejšia, vyrovnanejšia a šťastnejšia. Lepšie znášam kritiku, prestala som byť na seba príliš prísna a začala vnímať navonok nevydarené životné situácie ako príležitosti učiť sa a rásť, nie ako osobné zlyhania, nad ktorými je potrebné sa trápiť. Nielen ja, ale aj ostatné žienky chodievali z týždňa na týždeň na stretnutia viac rozžiarené a usmiate a navzájom sa podporovali. Kurz rozhodne odporúčam, aj v prípade, že máte pri určitých témach pocit že ich máte zvládnuté a vyriešené, vždy sa totiž objavilo niečo nové a prospešné."

Michaela

"Veľmi som váhala, či sa prihlásiť na kurz "Prijímam sa", lebo tisíc výhovoriek... ale teraz si myslím, že to bolo jedno z mojich najlepších životných rozhodnutí. Neverila som, že podporujúci kruh žien a ženská energia dokážu vyliečiť aj veľmi hlboké rany na duši. Kurz môže byť a aj je veľmi nápomocný pre každú, ktorá hľadá cestu k svojej ženskej podstate. Vrelo odporúčam :)"

Ruži

"Do kurzu som sa prihlásila, lebo som chcela nájsť odpovede, ktoré som už dávno hľadala. Napriek tomu som na prvú hodinu išla s nedôverou a odhodlaním nájsť negatíva a potom sa na to vykašľať. Keď som odchádzala z prvého sedenia, vedela som, že chcem kurz ukončiť a keď budem mať možnosti, tak budem pokračovať ďalej. Veľa som sa naučila o sebe, spoznala som skvelé ženy, s ktorými nás dal vesmír dokopy určite nie náhodou, nachádzam odpovede a veľa veci, o ktorých som do teraz len čítala mi začínajú dávať zmysel po tom, ako ich dávame do praxe.
Katka je skvelá, profesionálka, ktorá nás vie povzbudiť, je úprimná, milá, ale vie byť aj tvrdá a rázna, keď treba. Vie čo robí a robí to dobre. Kurz určite odporúčam všetkým ženám."

Henrieta

"Kurz Prijímam sa mi ukázal, ako kruh žien môže zmeniť môj pohľad na seba samú. Nastolil mnoho otázok a vznietil vo mne túžbu po poznaní odpovedí. Tie sú však uzamknuté na mieste, ktoré sa odomyká najťažšie a pohľad naň nemusí byť vždy príjemný. Kurz mi dal aj vzal mi rovnakou mierou, pretože som opustila niektoré staré zvyky a naučila sa nové triky ;) Ak by ste mali podstúpiť za celý život len jeden kurz, určite by to bol tento. Každá žena v kruhu mi bola učiteľkou a pri jej slovách som bola nútená vstúpiť do seba a bádať. A potom vystúpiť zo seba a pokorne prijímať s otvorenými dlaňami. Katka je skvelá lektorka plná vhľadov, ktoré nútia človeka sa zamyslieť. Príchádza ako jedna z nás a ponúka pozvánku do bezpečného kruhu pochopenia a prijímania. Je len na Vás či si vyberiete život a odvahu... :)"

Magdaléna

"Kurz "Prijímam sa" mi umožnil zamyslieť sa nad vecami, o ktorých by som v daných
 súvislostiach možno nikdy neuvažovala. Je pre mňa príjemné ocitnúť sa v čisto ženskom kruhu a
bez ostychu hovoriť o svojich pocitoch. Som vďačná, pretože vždy dostanem dôležitý "feedback" alebo si uvedomím, ako sa moje pocity premietajú do môjho života. Mám možnosť vypnúť a nechať sa viesť alebo nechať pocity len tak plynúť, čo sa mi v domácich podmienkach nedarí. A od dievčat v skupine cítim veľkú podporu a lásku - inak sa to naozaj povedať nedá."

Danka

 

Večer intuitívneho tanca

Mne sa páčilo, ako ste tento večer spolu viedli, boli to veľmi zaujímavé úlohy, dobré na zamyslenie, že prečo je tak ťažké robiť jednoduché a prirodzené veci. 

Monika

Pre mňa ten večer bol nesmierne poučný... Venujem sa ezoterike a mágii, odkedy si pamätám... Uvedomila som si, že sa nerada ľudí dotýkam, pretože vidím človeka len na energetickej úrovni so všetkými jeho bolesťami, traumami, sklamaniami atď. Takže teraz sa snažím učiť vidieť človeka z mäsa a kostí :) Ešte raz ďakujem.
Nina

 

Základná škola sebakoučovania

Janette je mimoriadne zaujímavá, vzdelaná, inšpiratívna žena, ktorá vie vniesť do života množstvo otázok, odpovedí, múdrych rád a povzbudení. Dala mi veľmi veľa pre môj život. Kto chce, odnesie si zo stretnutí s ňou veľmi veľa. 

Mirka  

Pozitívne, motivačné, dobíjajúce… Skvelý kouč, otvorí človeku myseľ. 

Adam 

Musím Vám touto cestou poďakovať za prednášku. Boli ste užasná! Takto si ja predstavujem kouča – keď strhne ľudí k premýšľaniu, ale aj radosti zo života. A to si myslím, že sa vám naozaj podarilo! ĎAKUJEM! 

Valika

Vždy ma potešia inšpiratívne múdrosti a praktické odporúčania k tomu, ako byť lepšími. Janette je skvelý sprievodca. 

Miroslava 

 

Mohendžodáro

Ja som veľmi šťastná, že som tento úžasný "kurz" objavila aj vďaka Vašej stránke a Vášmu centru....som mu veľmi vďačná, lebo mi pomohol "opäť mať rada hlavne samu seba, ako ženu". A Terezka je úžasná nadpozemská bytosť, vďaka ktorej sa v mojom živote začali diať zmeny, pre mňa nečakané. Preto by som chcela ženám, ktoré ešte rozmýšľajú, či sa na to dať, povedať len toľko, nebojte sa toho, je to krásna cesta do hĺbky vašej ženskej podstaty, do krásnej ženskej duše, do vás ženy.... Love you....

Zuzka

 

Mužské kruhy

Mužské kruhy pre mňa osobne na jednej strane predstavujú oázu, ktorá nám umožňuje dočerpať potrebné sily na púti, zastaviť sa v živote a rozliahnuť sa k ďalším smerom. Na druhej strane je to možnosť stretnúť veľmi špecifické spoločenstvo mužov, pomerne vzácne v dnešnej spoločnosti, ktoré bez ohľadu na vek či postavenie venuje svoju pozornosť téme muža ako takého vo fyzickom, duševnom a duchovnom aspekte. Po prečítaní mnohých kníh s mužskou tématikou mi bolo jasné, že potrebujem nájsť svojich "súkmeňovcov", ktorí riešia rovnaké alebo podobné otázky súvisiace s tým, čo to znamená byť muž/chlap/chlapec/otec v dnešnej dobe. Po dvoch kurzoch mužských kruhov mám ten pocit, že som toto spoločenstvo našiel a odporučil by som ho každému kto hľadá odpovede na svoje otázky. Kurzy sú vedené s veľkou pokorou a rešpektom, preto človek nemá strach sa viac otvoriť. 

Tomáš