Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

AKTIVÁCIA SEBAVNÍMANIA – TELO AKO SENZOR

AKTIVÁCIA SEBAVNÍMANIA – TELO AKO SENZOR

V našej kultúre sme sa odnaučili vnímať a nasledovať signály nášho tela. Tento kurz ponúka návod ako používať telo ako spoľahlivý a neomylný dopravný prostriedok na ceste životom. Bude to dynamická práca s pohybom a dychom, skupinová interakcia, sebavnimanie, preciťovanie svojho fyzického a energetického tela, uvedomenie si emočných a mentálnych konceptov, ktoré s nimi súvisia. Výsledkom by mala byť inšpirácia uplatňovať akési energetické hranice v osobných a pracovných vzťahoch, čo automaticky zharmonizuje osobnosť človeka s okolitým svetom. Pochopíme, že sa nemusíme za ničím naháňať, ani si nič vynucovať, stačí sa uvelebiť do vlastného JA a otvoriť sa tomu čo je v súzvuku s frekvenciou srdca.

 

Kto som, na čo som tu a ako presadím a ochránim svoju jedinečnosť? Ktoré sny a ambície sú skutočne moje? Sú role a ciele, do ktorých vkladám svoju životnú energiu, v súzvuku s volaním srdca? Mám vo svojom živote dostatok priestoru voľne dýchať, slobodne sa rozhodovať, rozvíjať sa a rásť? Podlieham vonkajšiemu tlaku, pochybnostiam, strachu, a volím cestu menšieho odporu na úkor vlastnej vitality a zmysluplnosti bytia? Cítim sa ako obeť vonkajších okolností alebo sedím pevne v sedle ako bojovník svojho vnútorného svetla? Riskujem zmenu a nebojím sa pravdy, hoci je bolestivá a nepríjemná?

 

Čo Vás čaká?

Techniky Integratívnej Psychoterapie Tela (IBP) nám v tomto psycho-somatickom zážitkovom kurze sprostredkujú nahliadnutie poza nánosy mentálnych a emočných vzorcov, presvedčení a predsavzatí, ktoré nás často oddeľujú od vnútornej podstaty. Žiť v pravde so sebou samým v tomto ponímaní znamená akýsi návrat k vnútornému dieťaťu a “rozpamätávanie sa” cez jeho nevinnosť a bezprostrednosť kto som a aké je moje poslanie. Ono je stále prítomné v tele dospelého jedinca ako neochvejný držiteľ darov a talentov našej prirodzenej jedinečnosti vo viere v ich rozvinutie a naplnenie.

Kurz je vynikajúcou príležitosťou na nahliadnutie, čo sa skrýva pod konfliktnými vzťahmi (s druhými a tiež sami so sebou), neschopnosťou udržať si alebo nájsť harmonický partnerský vzťah, resp. usporiadať si jestvujúce vzťahy. 

 

Ako sa vymaniť z kolobehu prevzatých prednastavení a vzorcov, ako im porozumieť, ako k tomu využiť jeden z najväčších darov, ktorý máme, to Vám porozpráva Janka aj v tomto článku:

 Telo ako náš senzor (Integratívna psychoterapia tela s Janou Ziman)

 

 

Pre koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pre všetkých s dostatočnou dávkou zvedavosti a odvahy rozpoznať svoju pravú tvár. Vek, pohlavie, skúsenosť alebo fyzická zdatnosť nehrajú žiadnu úlohu. Skôr je to miera vyzretia a pripravenosti na prijatie vlastného svetla a tmy. Vhodný aj pre partnerov na obnovenie intimity a prehlbenie vzájomneho pochopenia a tolerancie. Môže slúžiť ako príprava na vedomý vstup do nového vzťahu, resp. očista od nánosov z predošlého nefunkčného spolužitia. Minimálny počet účastníkov je 12 a maximálny 16.

 

Čo si so sebou priniesť?

Voľné oblečenie a fľaša s vodou sú vítané.

 Vynechajte alkohol, drogy, silné lieky, a nejedzte aspoň hodinu pred začiatkom kurzu. 

 

 

shutterstock_93213301

 

Lektorka:

Vašim sprievodcom bude Jana Ziman, slovenka žijúca a pôsobiaca v Kanade ako klinická terapeutka a kouč, učiteľka Kundalini Jogy a meditácie.

Viac sa o nej dozviete tu: KLIK

 

Kedy: 

7.10. 2017 

10.00 - 18.00

celodenný workshop

 

Kde:

Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava - Staré mesto

 

Cena:

70 Eur/ za celodenný workshop

 

 

 

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!