Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Tehotenstvo, pôrod, rodičovstvo

Podporná rodičovská skupina

Podporná rodičovská skupina

„Rodičovstvo nemá nič spoločné s dokonalosťou. Dokonalosť nie je dokonca ani cieľom, ani pre nás, ani pre naše deti. Učiť sa spolu žiť dobre v nedokonalom svete, ľúbiť sa navzájom napriek (alebo práve kvôli) našim nedokonalostiam a rásť v ľudskosti, zatiaľ čo sprevádzame rastom našich malých ľudí, to sú ciele citlivého rodičovstva. Takže sa na sklonku dňa nepýtajte sami seba, či ste urobili všetko správne. Opýtajte sa, čo ste sa naučili, a ako intenzívne ste ľúbili, a potom čerpajte z tejto odpovede. To je dobré rodičovstvo.“
 (L. R. Knost)

Vedomý pôrod, vedomé rodičovstvo

Vedomý pôrod, vedomé rodičovstvo

Cyklus šiestich stretnutí o prirodzenom pôrode a rodičovstve. Na týchto stretnutiach sa môžu budúce mamičky alebo páry dozvedieť, prečo je mimoriadne dôležité oživiť a zvedomiť spojenie so svojím lonom, čo sa deje so ženským telom a psychikou počas pôrodu, ako sa na pôrod najlepšie pripraviť, a aké sú práva ženy počas pobytu v nemocnici. Vysvetlíme si, prečo majú prvé chvíle po pôrode taký zásadný význam pre vzťah matky a dieťaťa, ako dojčiť bez komplikácií, a aké sú základné potreby malého bábätka. Budúci otcovia môžu zároveň lepšie pochopiť svoju úlohu počas pôrodu a naučiť sa optimálne využiť stabilizujúcu mužskú energiu počas pôrodného zážitku.

Mikropôrod

Mikropôrod

Dokumentárny film Mikropôrod (Microbirth) sa pozerá na pôrod z úplne inej perspektívy, ako sa to robilo doteraz, a to cez šošovku mikroskopu. Film dáva do pozornosti najnovšie vedecké výskumy, ktoré začali spájať spôsob, ako sa rodia naše deti, s ich zdravím v neskoršom živote, najmä so zvýšeným rizikom vzniku niektorých závažných civilizačných ochorení.

Shutterstock.com

TEHOTENSKÉ STRETNUTIA S DULOU

Pozývame budúce mamičky a oteckov na cyklus stretnutí o pôrode a rodičovstve. V neformálnej atmosfére kruhu získate informácie o tom, čo je to normálny pôrod, aké sú základné potreby rodiacej ženy, aké máte v období pôrodu možnosti a ktoré okolnosti pôrodu môžete ovplyvniť. Dozviete sa fakty o prirodzenom pôrode a rodičovstve a o starostlivosti pri pôrode vychádzajúce z medicíny založenej na dôkazoch. Posledné stretnutie bude venované dojčeniu a základnej starostlivosti o bábätko.  

Foto: Shutterstock

Popôrodná regeneračná joga

Kurz je určený a zostavený pre ženy po pôrode (do 2 rokov), príp. aj matky starších detí, ktoré potrebujú znovu nadobudnúť silu svalov panvového dna, celého tela a dobre im padne hodina pre seba. Regeneračná joga postupne posilní vaše telo, upokojí Vašu myseľ, naučí vás spojiť sa sama so sebou a získať energiu a nadhľad. Pomocou dychových, a relaxačných cvičení na naučíte uvoľniť a premeniť obavy v dôveru, pomocou klasických asán hatha a yin jogy postupne vystavať svoje telo k pružnosti, flexibilite a ku zdraviu.

Foto: Shutterstock

Znakovanie s bábätkami alebo ako dieťaťu porozumieť bez slov

Nie vždy rozumieme tomu, čo sa nám naše dieťa pokúša naznačiť a tak mnoho situácií skončí plačom a nepochopením. Tak to však nemusí byť. Stačí využiť jednoduchý a prirodzený spôsob komunikácie prostredníctvom znakovej reči. Znakovať sa deti učia formou hry ešte skôr, ako začnú rozprávať. Je pre ne ľahšie rukami napodobniť určité gestá omnoho skôr, ako zvládnu ovládať ústa a hlasivky natoľko, aby ich reč bola zrozumiteľná.

Rozhovory o zázraku

Rozhovory o zázraku

Séria pravidelných stretnutí k témam tehotenstva, pôrodu a šestonedelia, ktorých zmyslom  je poskytnúť budúcim rodičom priestor  pripraviť sa zodpovedne  na svoju rodičovskú rolu a  bez strachu , s pocitom bezpečia a s láskou privítať svoje dieťa.

Ako chytiť bociana

Ako chytiť bociana

Túžite po dieťatku, ale dlhší čas sa nedarí? Máte pretrvávajúci stres z vašej ne-plodnosti?

Všade vidíte bábätká a máte pocit, že práve vy, nikdy nebudete mať vlastné? Potratili ste alebo sa nepodarilo umelé otehotnenie a teraz prežívate beznádej? Ak je to tak, je čas sa zastaviť a začať sa pozerať na veci inak. Práve pre vás sú určené pravidelné harmonizačné stretnutia zameraná zlepšenie menštruačného cyklu a na zvýšenie šance na prirodzené alebo umelé otehotnenie.

Škola lásky v rodine

Škola lásky v rodine

Prinášame vám preventívny vzdelávací program „Škola lásky v rodine“, ktorý vychádza z učenia známej nemeckej psychologičky českého pôvodu PhDr.Jiřiny Prekopovej, autorky mnohých knižiek s tématikou výchovy a rodičovstva a zakladateľky Terapie pevným objatím.

 Vzdelávací program je reakciou na krízu vo vzťahoch, kedy sa rodiny rozpadajú, pretože nedokážu ľudia medzi sebou komunikovať s rešpektom a úctou tak, aby napriek rozdielnosti názorov dovolili láske bezpodmienečne prúdiť.

Foto: Shutterstock

TEHOTENSKÝ KRUH SO SILVIOU

Ak čakáte dieťatko alebo nad rodičovstvom uvažujete a chcete sa o Vašom tehotenstve dozvedieť viac, tento cyklus ženských stretnutí o pôrode a rodičovstve je práve pre Vás. Na stretnutiach postupne prostredníctvom 4 živlov spoznáme a posilníme kvality, ktoré ženám odnepamäti pomáhali bezpečne a hladko priviesť na svet nový život. V informačnej časti sa dozviete fakty o prirodzenom pôrode a rodičovstve a o starostlivosti pri pôrode vychádzajúce z medicíny založenej na dôkazoch. Pomôžu Vám robiť vedomé, informované rozhodnutia o okolnostiach Vášho pôrodu a rodičovstva.