Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Tanec

LOONA DANCE

LOONA DANCE

Intenzívny vzdelávací a tanečný workshop pre ženy, ktorého zámerom je predovšetkým skutočne sa uvoľniť, spojiť sa so svojím telom, pocitmi, načerpať silu, dodať si odvahu napr. na potrebné zmeny v živote. Pomocou tanca sa naučíme oživiť zdroj našej ženskej sily, ktorým je naša panva (panvové dno a maternica). Na workshope s nimi budeme pracovať na rovine  fyzickej, emočnej aj energetickej.

Dance Connection - Tanec Transformácie 2

Dance Connection - Tanec Transformácie 2

 Ako ľudské bytosti máme tendenciu fungovať na základe našich návykov. Spôsob akým vnímame sami seba, ako sa pohybujeme, dýchame a interagujeme so svetom – to všetko je väčšinou opakovanie vzorcov naučených v minulosti. To však spôsobuje, že naša vitalita sa stáva obmedzenou.

YISHU WUHANG (The Dance of Five Elements)

YISHU WUHANG (The Dance of Five Elements) (ENG)

Yishu Wuhang Is a Hindu-Chinese martial art originally from the 5th. century (China), when the Ying Yang and the Elements teaching came from India. Its origins are VEDIC and TANTRIC philosophies... The original Yishu Wuhan (Art of the Elements), was almost completely lost in Shaolin's burning during the Japanese-British invasion to China. But it is coming back through the oral communication around the World.

Spontánny tanec – Emotional TRANCEformation (nielen pre ženy)

Spontánny tanec – Emotional TRANCEformation (nielen pre ženy)

Spontánny tanec je nádherný zážitok jednoty hudby s naším telom a našou dušou. Vedie nás k našej prirodzenosti a ľudskosti v najčistejšej podobe. Stačí sa uvoľniť, naladiť sami na seba a nechať hudbu, aby nás viedla dovnútra, do tela. Telo je múdre, stačí mu dať priestor a čas. Bezpečne vie, čo potrebuje, čo ho vylieči. Necháme svoje telo vyjadriť sa, pustiť von všetko, čo už nie je treba držať. Neexistuje dobrý a zlý tanec. Existuje len TANEC. Bez pravidiel, bez predpísaných krokov, bez posudzovania, bez obmedzenia. Telo samo dobre vie, ako sa pohybovať. Ak mu to dovolíme, začne sa pohybovať prirodzene, tak ako ono samo chce. Nie tak, ako si myslím, že by sa pohybovať malo. Nie tak, ako to od neho očakáva okolie.

Vítanie jari - Spontánny vedomý tanec Open Floor

Vítanie jari - Spontánny vedomý tanec Open Floor

Cyklus 4 voľne nadväzujúcich tanečno-pohybových stretnutí pre všetkých – mužov i ženy v akomkoľvek veku a bez ohľadu na skúsesnosti. Prichádza jar a s ňou nový život, očista, radosť a kopec energie, príprava pôdy a sadenie nových semienok. Privítajme jar v spontánnom tanci, čo vychádza z hlbín nášho ja. Spojme sa pohybom so zdrojom Života v nás, očistime sa a zasaďme semienka našej duše.

Večer intuitívneho tanca

Večer intuitívneho tanca

Tanec je liečením pre telo aj dušu, pokiaľ si dovolíme pohybovať sa voľne a bez predsudkov. Naše telo má svoju vlastnú hlbokú múdrosť, a ak ho budeme nasledovať, privedie nás cez spontánne intuitívne pohyby bližšie k našej podstate, vnútornému liečeniu  a našim želaniam. Počas tohto tanečného večera budeme kombinovať jemné zážitkové techniky so slobodným pohybom nášho tela za sprievodu hudby, ktorá sa na hlbokých úrovniach dotkne našej duše a transformuje naše životy.

Inner Dance Connection - 8 liečivých rúk

Inner Dance Connection - 8 liečivých rúk

Na tento chladný zimný večer sme pre vás pripravili kombináciu spontánneho tanca a jemnej skupinovej masážnej relaxácie. Oblečenej :-)

Každý účastník bude mať pridelených 4 masérov/masérky – na každú ruku alebo nohu jedného/jednu.

Napriek tomu že budeme dotýkať len oblastí od prstov po lakeť, respektíve od prstov na nohách po koleno, účinok relaxácie je veľmi hlboký. Hlavným dôvodom je, že skoro všetky kĺby tela budú v pohybe, a po pár minútach mozog zvyčajne prestáva zvládať kontrolu nad nezávislým a nepredpokladateľným pohybom každej končatiny, a proste vypína. Relaxáciu podporí aj príjemná hudba a aromaterapeutické oleje