Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Kreatívne kurzy

Ateliér tvorivého myslenia Saper vedere

Ateliér tvorivého myslenia Saper vedere

Keď to zabolí, nebudeme plakať, ale písať. Povedať dopredu, čo pritom nájdeme, by bolo také odvážne, až by to mohlo byť hlúpe. No stále platí, že ľudia majú radi dobré príbehy a pekné obrázky.

Cínový šperk

Cínový šperk

Vyrobte si vlastný šperk technikou Tiffany  -  pre začiatočníkov

Technika Tiffany je pomerne mladá, aj keď klasické vitráže v kostoloch alebo zámkoch sú staré niekoľko sto rokov. Sklenár Louis Comfort Tiffany však začiatkom minulého storočia nahradil olovený profil, ktorý spojuje sklá, medenou páskou a cínom, čo mu umožnilo tvoriť úplne nové veci.

Vianočné cínové ozdoby

Vianočné cínové ozdoby

Na kurze vyrobíme cínové ozdoby na vianočný stromček a pre vianočnú dekoráciu. Ozdoby budeme tvoriť obľúbenou technikou Tiffany. Dozviete sa všetko o technike Tiffany, naučite sa pracovať s pájkovačkou, cínom, medenou páskou a chémiou.

Foto: Shutterstock

ZRKADLENIE: Rozpoznávanie vzorcov a rol ako cesta k bdelému vedomiu

Seminár sa opiera o divadlo, tvorivú dramatiku, psychológiu, antropológiu a alternatívne techniky osobnostného rozvoja. Jeho nosná téma vychádza z predpokladu, že všetko, čo sa deje okolo nás, sme len my sami. Ľudia aj situácie, s ktorými sa stretávame, nám zrkadlia naše vnútorné procesy, ale aj hlboko vryté vzorce správania a manipulácie ega, ktoré sa často márne snažíme dostať pod kontrolu.

KRESLENIE PRAVOU HEMISFÉROU 1.    kurz kreslenia pre každého

KRESLENIE PRAVOU HEMISFÉROU 1. kurz kreslenia pre každého

Intenzívny zážitkový kurz kreslenia pravou hemisférou vás presvedčí, že učiť sa kresliť môže byť poučné aj zábavné. Talent nie je podmienkou. Nadobudnuté skúsenosti môžu znamenať pre váš život viac, ako si dokážete predstaviť.

Umenie snívať: Mimotelový zážitok

Umenie snívať: Mimotelový zážitok

Mimotelový zážitok nastáva pri oddelení vášho energetického tela od tela fyzického. Niekedy sa mu hovorí astrálne telo alebo éterický dvojník. Energetické telo sa môže od fyzického vzdialiť a poslúžiť ako nosič vedomia, čo nám umožňuje ísť kamkoľvek chceme, pričom sa vždy bezpečne vrátime naspäť do fyzického tela. Umenie snívať je súhrn techník ktoré slúžia pre skompletizovanie nášho energetického tela, vďaka ktorému môžeme rozširovať svoje vedomie a cestovať po fyzickej a astrálnej rovine do iných svetov.

Umenie snívať: Lucídne sny

Umenie snívať: Lucídne sny

Lucídne snívanie znamená premeniť obyčajný sen na vedomý sen a cieľavedome v ňom konať. Čo to znamená v praxi? Pri lucídnom snívaní si človek v priebehu sna naraz uvedomí, že sníva. Človek sa v sne prebúdza. Stojí naraz vedome v určitom snovom prostredí, mnohokrát rovnako reálnom ako tento svet, kde s plným vedomím môže rozhodovať o tom čo bude ďalej robiť. Výhodou snovej reality je to, že je tam možné absolútne všetko, nie sme obmedzovaní žiadnymi fyzikálnymi ani spoločenskými zákonmi. Ak túžite lietať, vytvárať si svety a situácie podla vlastných predstáv, alebo si splniť najtajnejšie fantázie, lucídne snívanie je práve pre vás.

Obliekanie s feng šuej – obliekanie, ktoré pomáha meniť našu realitu

Obliekanie s feng šuej – obliekanie, ktoré pomáha meniť našu realitu

Úplne nový spôsob obliekania – prináša pohodu, kreativitu, úspech a splnené sny - vám predstavíme po prvýkrát na Slovensku. Tak, ako si prostredníctvom feng šuej vytvárame podporujúce prostredie v našich domácnostiach, môžeme si ho prostredníctvom oblečenia vytvoriť v našom najbližšom okolí – na sebe. Možnosť prihlásiť sa na 1 dňový alebo 2 dňový workshop.

Výroba šamanského bubna

Výroba šamanského bubna

Srdečne Vás pozývame na výnimočný tvorivý seminár, na ktorom si môžete vlastnoručne vytvoriť svoj vlastný šamanský bubon. Bubon je v šamanizme jedným z najdôležitejších predmetov a spojencov. Jeho dunivý zvuk nesie šamana na šamanskej ceste a jeho rytmus sa prirovnáva k úderom kopýt magického koňa, na chrbte ktorého šaman vo svojich víziach putuje. Bubon však nie je len hudobný nástroj. Má aj iné schopnosti. Môže držať spirituálnu energiu, liečiť, veštiť a je taktiež ladiacim nástrojom, pomocou ktorého dosahuje šaman harmóniu s Matkou Zemou a Nebeským Otcom.
 

Empatická kresba

Empatická kresba

Srdečne Vás pozývame na cyklus piatich stretnutí pri malom výtvarno-pocitovom experimente – kurze kresby s pridanou hodnotou vnímania osobnosti modelu a spoločného zdieľania. Kurz sa bude konať pre päť účastníkov, z ktorých každý bude na jednom zo stretnutí modelom a získa tak pár netradičných pohľadov zvonku. Pôjde o prepojenie techniky kresby a voľného dotvorenia portrétu podľa toho, čo z modelu dokážeme vycítiť.